piątek, 16 listopada 2012

Weekend

Autor: Weronika Król o 16:34
Wreszcie wyczekiwany przez wszystkich koniec, często zwany początkiem tygodnia. Zazwyczaj spędzamy te dni leniwie i niezbyt kreatywnie - odpoczywamy, oglądając telewizję, śpiąc do południa i zostawiając wszystkie obowiązki na ostatnią chwilę. A może by tak... to zmienić?
Świat w końcu jest pełen możliwości, o czym zdaję sobie sprawę każdego dnia. Nie można tego nie doceniać i nie spostrzegać, bo wtedy blokujemy siebie.
Lenistwo to jedna z najpowszechniejszych dolegliwości XXI wieku ;)
Oto kilka propozycji, jak można ciekawie spędzić weekend.


  • uprawianie sportu - bieganie, gra w tenisa czy długi spacer mogą zrelaksować, poprawić kondycję i pozytywnie nastawić 
  • ugotowanie czegoś dobrego - ja na przykład uwielbiam w wolnym czasie piec ciasta, ciasteczka i babeczki ;) 
  • zajęcia artystyczne - malowanie, rysowanie, tworzenie figurek (polecam z masy solnej) świetnie wpływają na równowagę psychiczną :) 
  • domowe porządki - chyba najbardziej pospolity sposób na spędzanie wolnego czasu. Ale, ale.. może zamiast nastawiać się do sprzątania negatywnie, włóżmy w uszy słuchawki z ulubioną muzyką lub audiobookiem, uśmiechnijmy się i zaczynajmy oczyszczać przysłowiowe cztery ściany! Zmiana podejścia równa się zmiana wyniku
  • czytanie książki - czyli to, co mole książkowe (w tym ja) lubią najbardziej  :)) 
  • nauka języków obcych - niby weekend to czas wolny od obowiązków, nauki i pracy, ale gwarantuję, że nieprzymusowo odczuwa się to zupełnie inaczej. I większe efekty! 
  • prywatne SPA - to wersja raczej dla płci pięknej. Relaksacyjna muzyka, plasterki ogórka na oczy, maseczka oczyszczająca, peeling, manicure i pedicure to coś, o czym marzy każda kobieta :) Relaks gwarantowany! 
  • zakupy - czyli to, co sprawia nam wielką radość ;) oczywiście nie zawsze możemy sobie na nie pozwolić, ale warto czasem odłożyć trochę kaski, aby po jakimś czasie wreszcie zapewnić sobie dużą dawkę pozytywnej energii :) 
  • romantyczna kolacja we dwoje - pomysł banalny, ale jaki upragniony dla każdej pary :) Pomyślcie, że jesteście na pierwszej randce i... miła atmosfera zapewniona :) 
  • porządki w rzeczach osobistych - remanent w szafie, na regałach, w biżuterii i ulubionych pierdółkach od czasu do czasu jest niezbędny. Mimo że zwykle niechętnie pozbywamy się swoich rzeczy, ściany niestety się nie wydłużają, a pokój się nie zwiększa. 

Nie chciałabym, aby powyższe punkty zostały odebrane jak wycinki ze sztampowych poradników. To tylko moje małe pomysły od serca, żeby uprzyjemnić weekend :) 


Ściskam serdecznie i życzę udanego weekendu, 
W. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

positive Copyright © 2012 Design by Antonia Sundrani Vinte e poucos